Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy budowie ogrodzenia jest jego wysokość. Wysokość ogrodzenia powinna być mniejsza niż wysokość otaczających domów. Ogólnie rzecz biorąc, limit wysokości dla ogrodzeń przedniego podwórka wynosi od trzech do czterech stóp. Ale ten limit wysokości nie jest obowiązkowy, a wyższe ogrodzenia mogą blokować widok kierowców. Musisz również wziąć pod uwagę przepisy obowiązujące w Twojej okolicy. Jeśli zamierzasz zbudować ogrodzenie przed swoim domem, upewnij się, że nie jest ono wyższe niż wysokość ogrodzenia tylnego podwórka.

Wybór właściwej wysokości ogrodzenia

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej wysokości ogrodzenia. Wśród nich są lokalne zasady i ograniczenia, a także własne potrzeby i cele. Wykonawca może również pomóc wybrać odpowiednią wysokość w oparciu o lokalne przepisy, powód ogrodzenia i nachylenie terenu wokół nieruchomości. Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które należy rozważyć przy wyborze odpowiedniej wysokości ogrodzenia. Mogą one nawet pomóc określić, które materiały i style są najlepsze dla Twojego domu.
Zanim wybierzesz odpowiedni materiał ogrodzeniowy i projekt dla swojego domu, musisz wybrać odpowiednią wysokość ogrodzenia. Właściwa wysokość jest krytyczna z dwóch powodów: zwiększa prywatność i nadaje przestrzeni czystszy wygląd. Dodatkowo, utrzymuje zwierzęta domowe i dzieci bezpieczne. Tak więc, należy upewnić się, aby wybrać ogrodzenie, które jest wystarczająco wysokie dla Twoich potrzeb i pasuje do Twojego budżetu. Na szczęście istnieje wiele różnych typów ogrodzeń do wyboru.
Wybierając odpowiednią wysokość ogrodzenia, pamiętaj, aby rozważyć swoje osobiste potrzeby estetyczne. Wysokość ogrodzenia powinna pasować do krajobrazu i atrakcyjności domu. Prawidłowo zbudowane ogrodzenie doda punkty bonusowe do wyceny domu i doda do jego atrakcyjności. Więc, wybierz mądrze! Oprócz funkcji ogrodzenia, rozważ wysokość jego elementów i weź pod uwagę lokalne przepisy. Jeśli próbujesz sprzedać swój dom, być może będziesz musiał wybrać ogrodzenie, które ma co najmniej trzy stopy wysokości.
Oprócz rozmiaru i projektu, styl twojego ogrodzenia jest również ważnym rozważeniem. Rozważ styl i projekt swojego domu. Niski płot może być zachęcający, podczas gdy wysoki płot może wyglądać surowo. Niski płot jest dobrym wyborem, jeśli jest przeznaczony dla podwórka. Jeśli próbujesz sprzedać swój dom, biały płot będzie bardziej odpowiedni. Podobnie, wysokie ogrodzenie może sprawić, że dom będzie wyglądał bardziej nowocześnie i stylowo.

Przepisy w Twojej okolicy

Wysokość Twojego ogrodzenia zależy od Twojego sąsiedztwa i przepisów miejskich. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe Wiele miast i miasteczek pozwala na ogrodzenia do siedmiu stóp wysokości w obszarach mieszkalnych. W przypadku frontowych podwórek, jednakże, limit wysokości wynosi trzy do czterech stóp. W zależności od obszaru, może być również potrzebne pozwolenie na budowę lub strefę. Ponadto, należy sprawdzić w HOA lub stowarzyszenia sąsiedztwa dla konkretnych przepisów. Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych ograniczeń i wymagań.
Sprawdź w lokalnym wydziale planowania, aby ustalić, czy ogrodzenie jest dozwolone na twojej posesji. Jeśli ogrodzenie znajduje się na placu zabaw, będziesz chciał utrzymać je niżej niż ogrodzenie placu zabaw. Jednakże, jeśli twój dom znajduje się w uroczym wiejskim obszarze, możesz nie potrzebować ubiegać się o pozwolenie na budowę. W niektórych przypadkach można zainstalować ogrodzenie bez pozwolenia, ale należy najpierw sprawdzić w swoim mieście lub mieście.
Aby uzyskać pozwolenie na budowę wyższego ogrodzenia, należy wystąpić o wariancję. Wariancja jest wymagana, jeśli wysokość ogrodzenia przekracza minimalne wymagania miasta. Ogrodzenie o wysokości 8 stóp jest odpowiednie, jeśli Twoja nieruchomość znajduje się obok budynku biznesowego lub obszaru zalesionego. Jednak wariancja utrudni proces uzyskiwania pozwolenia, więc należy upewnić się, że sąsiedzi zgadzają się z planem wysokości ogrodzenia.
Niektóre obszary ograniczają również wysokość ogrodzeń. W większości obszarów można zbudować ogrodzenie o wysokości do siedmiu stóp bez pozwolenia na budowę. Ten limit wysokości będzie egzekwowany przez wydział planowania Twojego miasta. Ponadto możesz zbudować ogrodzenie z dodatkową wysokością, o ile nie przekracza ona sześciu stóp w Twojej okolicy. Wysokość Twojego ogrodzenia jest ograniczona wysokością drzew i krzewów, które już znajdują się na Twojej posesji.
Powinieneś sprawdzić z działem planowania i zezwoleń, aby sprawdzić, czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia dotyczące wysokości ogrodzenia w Twojej okolicy. Jeśli istnieje jednostka rządowa, która jest właścicielem ziemi w pobliżu, prawdopodobnie trzeba będzie cofnąć ogrodzenie lub powiadomić sąsiada, aby zapewnić, że są świadomi swoich zamiarów. Oprócz wysokości ogrodzenia, należy również rozważyć prywatność sąsiada, widok i bliskość. Jeśli Twoi sąsiedzi nie lubią wysokości Twojego ogrodzenia, być może będziesz musiał z nimi negocjować, aby zbudować mniejsze ogrodzenie.

Bezpieczeństwo

Podobnie jak w przypadku wielu innych przepisów, bezpieczeństwo wysokości ogrodzenia jest bardzo ważnym czynnikiem dla Twojej nieruchomości. Standardowa wysokość dla ogrodzeń bezpieczeństwa wynosi 6 stóp. Zatrudniając usługi ogrodzeniowe, upewnij się, że szukasz takiego, który spełnia te standardy. Istnieje kilka różnych powodów, dla których bezpieczeństwo Twojej nieruchomości może zależeć od wysokości ogrodzenia, więc upewnij się, że przeczytasz o nich dokładnie. Przejdziemy przez niektóre z najczęstszych powodów dotyczących wysokości ogrodzenia i właściwych metod ich spełnienia.
Jednym z głównych powodów, dla których ludzie budują ogrodzenia jest prywatność. Podczas gdy ogrodzenie o wysokości sześciu stóp zapewni odpowiednią prywatność, ogrodzenie o wysokości siedmiu stóp zapewni dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Sprawdź lokalne przepisy dotyczące wysokości ogrodzenia i rodzaju ogrodzenia, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj wysokości ogrodzenia potrzebujesz. Ogólnie jednak, sześć stóp ogrodzenia jest dobrym wyborem i będzie chronić swoją własność dzień i noc. Jednak ważne jest, aby sprawdzić z lokalnych kodów budowlanych pierwszy.
Podczas instalacji ogrodzeń ochronnych należy pamiętać, że konstrukcje te muszą być zainstalowane przed dostępem do środków ochrony środowiska. Polietylenowa wstęga plastikowego ogrodzenia bezpieczeństwa musi być solidnie przymocowana do konwencjonalnych metalowych słupków, które są oddalone od siebie o co najmniej sześć stóp. Ogrodzenie zabezpieczające powinno być również zainstalowane ze słupkami liniowymi rozmieszczonymi w odległości co najmniej 10 stóp od siebie. Słupki te muszą być równoległe do powierzchni ziemi. Zapewnia to, że żadna część ogrodzenia nie zostanie zakopana pod wodą lub inną powierzchnią.
Wyższa wysokość ogrodzenia odstraszy dzikie i hałaśliwe dzieci od wspinania się po nim. Ogrodzenie o wysokości czterech stóp może zastraszyć spokojne dziecko, ale czterostopowy płot może być zastraszający dla dzikiego dziecka. Pomimo faktu, że może nie wydawać się dużo do wspinaczki, ogrodzenie, które ma cztery stopy wysokości może być zastraszające dla dziecka bez nadzoru. Ponadto wysokość ogrodzenia może również wpływać na samoocenę dziecka, dlatego ważne jest, aby mieć świadomość wysokości ogrodzenia.

Rozważania przed budową ogrodzenia

Dobrze utrzymane ogrodzenie może zwiększyć atrakcyjność i wzmocnić poczucie dumy z własności. Jednak większość właścicieli domów ma wiele powodów, aby zainstalować ogrodzenie. Możesz wybierać spośród wielu różnych materiałów, z których każdy ma swoje zalety i wady. Drewno jest przyjazną dla środowiska opcją, która kosztuje mniej niż inne materiały, ale jego nieodłączna słabość może spowodować, że wypaczenie lub klamry w trudnych warunkach klimatycznych. Oto kilka rozważań, które należy podjąć przed rozpoczęciem projektu ogrodzenia.
Zanim zaczniesz kopać i budować ogrodzenie, konieczne jest skontaktowanie się z firmą użyteczności publicznej. Jeśli w Twojej nieruchomości znajdują się usługi podziemne, kopanie wokół nich może je uszkodzić i doprowadzić do kosztownych napraw. Aby uniknąć spowodowania jakichkolwiek problemów, zadzwoń do lokalnej służby użyteczności publicznej, aby dowiedzieć się o zakopanych usługach komunalnych na swojej nieruchomości. Przed rozpoczęciem kopania upewnij się, że masz zielone światło. Najlepszym sposobem na to jest zadzwonienie do lokalnej firmy użyteczności publicznej w celu omówienia linii własności na swojej nieruchomości.
Przed rozpoczęciem budowy rozważ powody, dla których Twoja rodzina chce zainstalować ogrodzenie. Potrzeby Twojej rodziny określą sposób postępowania i rodzaj ogrodzenia, który powinieneś wybrać. Omów cele ogrodzenia i to, co chcesz, aby osiągnąć. Upewnij się, że wszyscy są świadomi tych powodów. Tylko wtedy możesz wybrać odpowiedni typ ogrodzenia. W ten sposób łatwiej będzie Ci podjąć właściwe decyzje. Budując ogrodzenie, weź pod uwagę wszystkie aspekty i upewnij się, że dostaniesz najwięcej bang za swoje pieniądze.
Wysokość jest ważnym czynnikiem. Pamiętaj, aby sprawdzić z sąsiednim HOA i miasta biuro zagospodarowania przestrzennego przed budową ogrodzenia. Należy również rozważyć widoki, które chcesz zablokować podczas budowy ogrodzenia. W zależności od miejsca zamieszkania, wyższe ogrodzenia mogą pomóc zablokować hałas. Wiele osób instaluje ogrodzenia, aby poprawić atrakcyjność i chronić swoje zwierzęta. To nie zawsze jest zły wybór! Istnieje wiele innych korzyści, jak również.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]