ogrodzenia plastikowe Ogrodzenia i sztachety z tworzyw sztucznych – co należy wiedzieć

Według raportu opublikowanego przez Fior Markets, globalny rynek ogrodzeń plastikowych ma przekroczyć 8,17 mld USD do 2028 roku, przy CAGR wynoszącym 5,69%. W raporcie stwierdzono, że ogrodzenia plastikowe mają wysoki wskaźnik adopcji, szczególnie wśród nieruchomości mieszkalnych. Według raportu, rynek ma osiągnąć wartość 5,25 mld USD w 2020 roku i 8,17 mld USD do 2028 roku. Oczekuje się, że wzrost ten utrzyma się przez następne pięć lat, przy czym popyt na ogrodzenia na terenach mieszkalnych będzie rósł w najszybszym tempie.

Ogrodzenia winylowe

Proces instalacji ogrodzenia winylowego jest stosunkowo łatwy, nawet dla majsterkowicza. To prawie jak składanie klocków LEGO – sztachety ogrodzeniowe wsuwa się na słupki i zazębiają się. A ponieważ winyl jest wyjątkowo trwały, oczekuje się, że w ciągu najbliższej dekady popyt na materiały do budowy ogrodzeń gwałtownie wzrośnie. Zanim jednak przystąpisz do montażu, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy. Przeczytaj pomocne wskazówki i informacje, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał Twojego projektu ogrodzenia z winylu.

Po pierwsze, ogrodzenia winylowe są bardzo trwałe i wytrzymują od dwudziestu do trzydziestu lat. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych, szkodników i termitów, a także są nieprzenikalne dla ognia i owadów. Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu jest ich elastyczność. W przeciwieństwie do metalu i drewna, ogrodzenia winylowe nie pękają ani nie rozszczepiają się z upływem czasu, a nawet są odporne na silne wiatry. Ponadto, w przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, nie są one tak sztywne i nie niszczą się z czasem.

Dla dodatkowej ochrony ogrodzenia winylowe są łatwe w czyszczeniu. Do usuwania brudu i zanieczyszczeń wystarczy użyć węża. Chociaż ogrodzenia z winylu nie są tak wytrzymałe jak drewniane, są również podatne na pleśń. Zraszacze należy umieszczać z dala od ogrodzeń z winylu, ponieważ pleśń może trwale poplamić materiał. A jeśli pojawi się uporczywa pleśń, można ją usunąć za pomocą wybielacza lub nieekologicznych chemicznych środków czyszczących.

Ogrodzenia plastikowe TENAX

Ogrodzenia plastikowe TENAX są wykonane z polipropylenu i poddawane specjalnemu procesowi orientacji molekularnej. Proces ten znacznie zwiększa wytrzymałość tego materiału na rozciąganie. Ten przyjazny dla środowiska materiał jest również ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku większości ogrodzeń. Jest łatwy w obróbce i konserwacji. Można nawet zakupić ogrodzenie TENAX PET FENCE na plac zabaw dla dzieci. Oprócz trwałości i niskiej ceny, ogrodzenia plastikowe TENAX są łatwe w montażu.

Ogrodzenia plastikowe są niezwykle trwałe i nie blakną nawet po dwudziestu latach. Nie kredowieją, nie topią się ani nie odbarwiają w żadnych warunkach pogodowych. Będą służyć znacznie dłużej niż jakikolwiek inny dodatkowy system odgradzający. Ponadto są one dostępne w wielu różnych stylach. Omówmy ich zalety i wady. Ogrodzenia plastikowe TENAX są szczególnie polecane do otwartych przestrzeni publicznych z ukrytymi narożnikami. Są one również niedrogie i wzbudzają szacunek u wszystkich.

Największą zaletą ogrodzeń plastikowych jest to, że są one niedrogie. W porównaniu z ogrodzeniami metalowymi nie wymagają też wielu zabiegów konserwacyjnych. Wystarczy odkurzać je dwa razy do roku, aby zapobiec ich przekwitaniu i nieestetycznemu wyglądowi. Jeśli nie ma czasu lub pieniędzy na wynajęcie profesjonalisty, prace konserwacyjne można wykonać samodzielnie. Kupując ogrodzenie plastikowe od renomowanego dostawcy, można zaoszczędzić pieniądze i uniknąć dodatkowych kosztów związanych z wynajęciem fachowca.

Ogrodzenia PCV Illusions

Eastern Illusions oferuje szeroką gamę stylów i rozmiarów ogrodzeń i balustrad winylowych. Wybierz kolor beżowy lub biały i zapytaj o opcje na zamówienie. Te winylowe ogrodzenia i sztachety posiadają certyfikat VMA i spełniają wszystkie wymagania normy ASTM Performance Weathering Requirements. Niezależnie od tego, czy szukasz prostego ogrodzenia, czy mocniejszego, bardziej wytrzymałego ogrodzenia, linia Illusions jest świetną opcją.

Ogrodzenia winylowe Grand Illusions są dostępne w pięciu realistycznych kolorach słojów drewna, w tym mahoniu, palisandrze, Eastern White Cedar i driftwood. Można je dopasować do każdego koloru, a montaż ogrodzeń jest łatwy dzięki zastosowaniu paneli i słupków winylowych. Można nawet dostosować sztachety tarasowe do własnych potrzeb, stosując winylowe wykończenie drewnem. Ogrodzenia są również dostępne w kolorze czarnym, dzięki czemu można je łatwo dopasować do każdego wystroju domu. Jeśli szukasz ogrodzenia, które wtapia się w otoczenie, ogrodzenie winylowe Grand Illusions jest idealnym rozwiązaniem.

Ogrodzenia winylowe Grand Illusions są produkowane w najnowocześniejszych zakładach. Wykonane są w 100% z dziewiczego winylu, spełniają lub przekraczają wymagania normy ASTM F964. Są niezwykle trwałe, niedrogie i łatwe w montażu. Można nawet wykupić dożywotnią gwarancję na stalowe sztachety. Ponadto, ogrodzenia PCV Illusions są również dostępne w kolorze drewna. Aby zapewnić sobie prywatność, warto rozważyć instalację ogrodzenia zapewniającego prywatność.

CertainTeed

Znane ze swojej trwałości i wszechstronności ogrodzenia plastikowe CertainTeed są przyjazne dla środowiska i dostępne w różnych stylach. Ogrodzenia SimTek są produkowane w Orem, w stanie Utah, i zawierają do 25 procent PE pochodzącego z recyklingu. Są one dostępne w postaci paneli, a także ogrodzeń z ramami stalowymi. CertainTeed produkuje również linię ogrodzeń z winylu o nazwie Bufftech, która jest produkowana w Buffalo w stanie Nowy Jork i istnieje od ponad 30 lat.

Oprócz ogrodzeń z tworzyw polimerowych firma CertainTeed produkuje różne słupki winylowe i drewniane pod marką Bufftech. Oba produkty objęte są ograniczoną dożywotnią gwarancją. Ogrodzenia te są bardzo trwałe i w przyszłości nie będą blaknąć ani odpryskiwać. Można nawet wybierać spośród różnych nakładek na słupki, aby dopasować je do wyglądu swojego domu. Można również zdecydować się na instalację systemu balustrad gankowych.

Aby zapewnić prywatność, wytłaczane ogrodzenie Chesterfield firmy Bufftech jest dostępne w kolorze Sierra Blend lub w szerokiej gamie innych kolorów. W ogrodzeniu Bufftech Galveston zastosowano ekskluzywną technologię CertaGrain firmy CertainTeed, która symuluje wygląd prawdziwego drewna. Produkty te są objęte dożywotnią ograniczoną gwarancją i zawierają ekskluzywną ochronę SureStart(tm). Gwarancja ta zapewnia, że ogrodzenie z tworzywa sztucznego jest wolne od wad przez cały okres jego instalacji.

Iluzje CertainTeed

Jeśli szukasz ogrodzenia winylowego, możesz spróbować ogrodzenia winylowego Illusions firmy CertainTeed. Ogrodzenie tej marki zapewnia prywatność i ochronę, a jednocześnie świetnie wygląda. Panele prywatności są dostępne w różnych wzorach z dekoracyjnymi wierzchołkami. Mogą mieć wysokość nawet dziesięciu stóp i są wzmocnione metalowymi kanałami wzmacniającymi. Materiały te doskonale się prezentują i są bardzo wytrzymałe.

Ogrodzenie Illusions firmy CertainTeed to wybór przyjazny dla środowiska. Wykorzystuje się w nim materiały pochodzące z recyklingu i oferuje dożywotnią gwarancję. To ogrodzenie wygląda jak drewniane, ale jest znacznie trwalsze niż większość innych typów ogrodzeń. Ogrodzenia winylowe CertainTeed mają również wysokiej jakości wykończenie i są dostępne w różnych kolorach i stylach. Niektóre modele mają wykończenie z kamienia, a inne są wykonane z polietylenu o niskiej gęstości.

Chociaż przy wyborze ogrodzenia należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, winyl jest doskonałym wyborem. Jest on trwały i praktycznie nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia winylowe są doskonałym rozwiązaniem w przypadku nowego budownictwa i modernizacji starszych konstrukcji. Ogrodzenia te wyglądają pięknie i stanowią dekoracyjną granicę dla Twojego podwórka. Firma produkuje ogrodzenia winylowe zarówno dla nowych, jak i starych konstrukcji. Można wybierać spośród różnych kolorów i stylów, w tym z fakturą drewna.

Ogrodzenia PCV Illusions firmy CertainTeed

Niezależnie od tego, czy chcesz ochronić swoje podwórko przed żywiołami, czy stworzyć dekoracyjną granicę, certainTeed oferuje szeroką gamę produktów. Linia ogrodzeń winylowych Bufftech charakteryzuje się szeroką gamą kolorów i wzorów, które można dopasować do każdego gustu. Ponadto, ogrodzenia winylowe są trwałe i objęte ograniczoną gwarancją. Aby uzyskać jeszcze lepszą cenę, warto rozważyć instalację ogrodzenia winylowego firmy CertainTeed.

Ogrodzenia PCV Illusions są wykonane z wysokiej jakości materiału. Produkt ten spełnia wszystkie normy federalne i stanowe w zakresie trwałości i posiada certyfikaty VMA i F964 w zakresie bezpieczeństwa. Można nawet mieszać i dopasowywać kolory, aby uzyskać niestandardowy wygląd. Można znaleźć style, które uzupełnią wystrój każdego podwórka, od odcieni drewna po realistyczny kamień. Ogrodzenia CertainTeed Illusions są produkowane w stanie Indiana.

Tangent Sustainable Lumber

Niedawno firma Tangent Technologies LLC przejęła inną firmę – Bedford Technology LLC. Obie firmy produkują tarcicę polietylenową o wysokiej gęstości (HDPE) o szerokim zakresie zastosowań, w tym tarasy morskie, ogrodzenia, meble ogrodowe i konstrukcje. Obie wykorzystują w swoich produktach materiały pochodzące z recyklingu poprzemysłowego. Choć są to odrębne podmioty, obie firmy pracują nad produkcją ekologicznej tarcicy z tworzyw sztucznych i w swoich procesach produkcyjnych wykorzystują materiały pochodzące z recyklingu poużytkowego.

Sterling Group, firma private equity z siedzibą w Houston, jest właścicielem firmy Tangent, która połączy swoje zespoły ds. innowacji z firmą Bedford. Firma będzie wykorzystywać zużyty PET, czyli plastikowe butelki, do produkcji taśm i innych materiałów budowlanych. Po wykorzystaniu w produktach z tworzyw sztucznych materiał ten w całości nadaje się do recyklingu i jest bezpieczny do stosowania na lądzie. Tarcica z tworzywa sztucznego składa się w 100% z tworzywa pochodzącego z recyklingu, co czyni ją przyjaznym dla środowiska wyborem do produkcji ogrodzeń z tworzywa sztucznego i innych zastosowań zewnętrznych.

Ogrodzenia sztachetowe z tworzywa sztucznego HDPE mają taki sam wygląd jak malowane drewno, ale są bardziej wytrzymałe. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia z tworzywa HDPE nie odpryskują ani nie łuszczą się po kopnięciu. Ponadto wytrzymują znacznie dłużej w trudnych warunkach pogodowych, podczas gdy inne rodzaje ogrodzeń zaczynają się rozkładać w ekstremalnie niskich temperaturach. Ogrodzenia plastikowe Tangent Sustainable Lumber to doskonały wybór do stajni, ponieważ plastikowe ogrodzenia drewniane można ciąć tak samo jak prawdziwe drewno. Ponieważ jest ona wykonana z produktów pochodzących z recyklingu, można ją ponownie wykorzystać do budowy ogrodzeń, pokładów rozrzutnika obornika i ścian stajni.