ogrodzenia plastikowe Rodzaje ogrodzeń z tworzyw sztucznych

Ogrodzenia winylowe, PCV i syntetyczne to popularne rodzaje ogrodzeń z tworzyw sztucznych. W każdym z tych typów do produkcji ogrodzenia wykorzystuje się materiały syntetyczne. Materiały te są wykonane z różnych rodzajów tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, które często są kompozytami, w celu zwiększenia wytrzymałości i odporności na promieniowanie UV. Ogrodzenia winylowe, z PCV i syntetyczne są chętnie wybierane przez właścicieli domów. Można wybierać spośród wielu stylów i kolorów, a ponadto są one trwałe i ekonomiczne.

Ogrodzenia winylowe

Montaż ogrodzenia z winylu nie jest tak prosty jak budowa ogrodzenia drewnianego. Potrzebnych jest kilka elementów i materiały stabilizujące. Ogólnie rzecz biorąc, potrzebne jest około czterech stóp przestrzeni między słupkami i cztery stopy paneli ogrodzenia winylowego. Ogrodzenie winylowe można zbudować na dowolną wysokość i w dowolnym kolorze. Należy tylko pamiętać o zainstalowaniu bramy wystarczająco dużej, aby można było przez nią przejść. Ogrodzenia drewniane mogą ulec wypaczeniu lub uszkodzeniu w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale ogrodzenie winylowe będzie służyć przez dziesięciolecia.

Jeśli nie masz pewności co do korzyści płynących z zastosowania ogrodzenia winylowego, zastanów się nad ceną. Materiał ten jest stosunkowo niedrogi w porównaniu z innymi materiałami. Co więcej, nie rozszerza się i nie kurczy pod wpływem zmian temperatury. W związku z tym jest bardziej prawdopodobne, że pęknie, jeśli zostanie bezpośrednio uderzony przez jakiś przedmiot, zwłaszcza w niskich temperaturach. Ogrodzenie winylowe to świetny wybór, jeśli chcesz utrzymać dzieci i zwierzęta domowe z dala od swojego podwórka, ale nie myśl, że jest to jedyna opcja.

Ogrodzenia winylowe są przyjazne dla środowiska. Pochodzą z naturalnych źródeł i podczas ich produkcji zużywa się minimalne ilości paliw kopalnych. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, nie wytwarzają one dwutlenku węgla. Zamiast tego winyl zawiera etylen, który pochodzi z ropy naftowej i gazu ziemnego. Zawiera również chlor, który można znaleźć w soli kuchennej. Ogrodzenia winylowe można również poddawać recyklingowi. Dlatego stanowią doskonały wybór dla osób dbających o środowisko naturalne. Jeśli nie jesteś pewien zalet ogrodzeń z winylu, wypróbuj je!

Czyszczenie ogrodzenia winylowego jest łatwe i wygodne. Można je po prostu wyczyścić za pomocą węża. Jeśli obawiasz się pleśni, rozważ zainstalowanie zraszaczy z dala od ogrodzenia. Jednak w przeciwieństwie do drewna, winyl jest podatny na pleśń. Jeśli nie zachowasz ostrożności, pleśń trwale zabarwi Twoje ogrodzenie. Aby usunąć uporczywą pleśń, może być konieczne użycie wybielacza lub innych środków chemicznych, które nie są przyjazne dla środowiska.

Ogrodzenia PCV

Ogrodzenia z PCV mają kilka zalet w porównaniu z drewnem. Ogrodzenie z PCV nie gnije pod wpływem deszczu i promieni słonecznych, a także zachowuje swój wygląd przez wiele lat. Dla porównania, ogrodzenia drewniane wymagają stałej konserwacji, a ich deski mogą się wypaczać i gnić w trudnych warunkach atmosferycznych. Ogrodzenie z PCV wystarczy okresowo spłukać wężem, aby zachowało swój najlepszy wygląd. Wady ogrodzenia z PCV? Nie jest ono tanie.

Jednak ogrodzenia winylowe są bardziej kruche w niskich temperaturach, dlatego w chłodniejszym klimacie należy wybrać ogrodzenie z poliwinylu. Produkty z polichlorku winylu są odporne na normalne zmiany temperatury i nie pękają pod wpływem bezpośredniego uderzenia. Ogrodzenia z PCW są również nieporowate, co oznacza, że nie wchłaniają wilgoci i są łatwe do wymiany w razie uszkodzenia. Ogrodzenie z PCV może służyć przez wiele lat, co czyni je doskonałą inwestycją na podwórku.

Kolejną wielką zaletą ogrodzeń z PCV jest to, że nie trzeba ich malować ani bejcować. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych i metalowych, ogrodzenia z PCV nie wypaczają się, nie pękają i nie gniją. Przy odpowiedniej konserwacji ogrodzenie z PCW pozostanie tak nowe, jak w dniu, w którym zostało po raz pierwszy zamontowane. Czyszczenie jest łatwe i wymaga użycia wody z mydłem. Jeśli nie masz ochoty spędzać wielu godzin nad ogrodzeniem z PCW, zawsze możesz wybrać tańszą opcję, która nadal będzie dobrze wyglądać.

Ogrodzenia z PCV to doskonały wybór zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych. Są trwałe, a najlepszej jakości ogrodzenia z PCV będą służyły przez lata. Nie ma ogrodzeń drewnianych, które miałyby taką jakość. Nie trzeba ich też malować co kilka lat – ogrodzenia z PCV pozostaną piękne przez dziesiątki lat. Wybierając ogrodzenie z PCV, należy pamiętać o tym, aby wybrać markę wysokiej jakości.

Ogrodzenia łańcuchowe

Ogrodzenie z plastikowej siatki łańcuchowej ma wiele zalet. Przede wszystkim jest ono stosunkowo niedrogie, a siatka jest otwarta, więc nie blokuje promieni słonecznych. Poza tym ogrodzenie łańcuchowe zapewnia spokój właścicielom psów, ponieważ nie ogranicza ich pupili. Ponadto plastikowe ogrodzenia łańcuchowe są bardzo trwałe i dostępne w różnych wzorach, które można dopasować do swojego domu.

Żelazne metalowe pręty ogrodzenia są pokryte wysokiej jakości farbą proszkową, która zapobiega rdzewieniu i korozji. Wysokiej jakości listwy łańcuchowe mają wysokość 16,4 cala, dzięki czemu zmieszczą się w nich psy różnej wielkości. Zaokrąglone krawędzie zapobiegają drapaniu się zwierząt domowych. Ogrodzenie jest zakotwiczone za pomocą palików, które zapobiegają jego przesuwaniu się i zapewniają stabilność. Może być stosowane zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Kolejną zaletą plastikowych ogrodzeń łańcuchowych jest to, że nie wymagają one malowania. Większość typów ogniw łańcuchowych jest przeznaczona do użytku zewnętrznego, a jedynym poważnym problemem jest rdza. Można temu jednak łatwo zaradzić, poddając je obróbce. W przeciwieństwie do innych typów ogrodzeń, które wymagają pracochłonnego montażu dziesiątek słupków i malowania, można to łatwo zrobić samodzielnie. Jeśli wykonasz staranną pracę, możesz również samodzielnie zamontować ogrodzenie.

Kolejną zaletą plastikowych ogrodzeń łańcuchowych jest to, że można je dostosować do potrzeb klienta, dodając dodatkowe elementy. Do specjalnych dodatków należą szyby przednie i listwy. Listwy to długie paski z tworzywa sztucznego, które są utrzymywane w miejscu przez splecione ogniwa ogrodzenia. Dzięki tym elementom ogrodzenie zyskuje charakterystyczny wygląd. Niektóre ogrodzenia mają nawet nachyloną powierzchnię, dzięki czemu doskonale sprawdzają się na stromych zboczach. Zalety plastikowych ogrodzeń łańcuchowych są liczne.

Ogrodzenia syntetyczne

W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia z materiałów syntetycznych nie wymagają częstej konserwacji. Jest za to niezwykle elastyczne i odporne na uszkodzenia. Ogrodzenia te są również przyjazne dla środowiska. Materiały syntetyczne są produkowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii i przy zachowaniu wysokich standardów jakości, dzięki czemu można mieć pewność, że będą służyć przez lata. Jeśli szukasz trwałego, atrakcyjnego ogrodzenia, nie szukaj dalej niż materiały syntetyczne. Oto tylko kilka przykładów korzyści, jakie oferują te materiały.

Kolejną opcją ogrodzeń z materiałów syntetycznych jest winyl lub PCV. Wykonane z polichlorku winylu ogrodzenia winylowe są niezwykle trwałe i dostępne w różnych kolorach i stylach. Często są one również wykonywane ze wzmocnieniami, takimi jak aluminium, w celu zwiększenia wytrzymałości. Mieszkaniowe ogrodzenia winylowe są zazwyczaj pełne, natomiast puste w środku są często formowane tak, aby wyglądały jak drewniane. Rolnicze ogrodzenia winylowe rzadko są puste i zazwyczaj są wzmocnione dodatkowym materiałem.

Ogrodzenia z PCV są doskonałym rozwiązaniem dla małych hodowli bydła. Wyglądają świetnie, są trwałe przez dziesięciolecia i często objęte są gwarancją na uszkodzenia. Ogrodzenia RAMM wykorzystują energię elektryczną do izolowania agresywnych zwierząt, natomiast ogrodzenia z polimerowych szyn są zaprojektowane tak, aby uginały się pod wpływem uderzenia, zapobiegając zranieniu zwierząt. Ogrodzenia syntetyczne są droższe od tradycyjnych materiałów, ale mogą służyć przez dziesiątki lat. Mogą być również wykonane w taki sposób, aby pasowały do instalacji elektrycznej, dzięki czemu idealnie nadają się do zagradzania dużych zwierząt.

Ogrodzenia drewniane to starsza metoda ogrodzeń, ale wymagają one więcej konserwacji i kosztują więcej niż inne typy. Jeśli chcesz zainstalować na swojej posesji ogrodzenie zapewniające prywatność, drewno prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem, ponieważ wymaga ciągłego malowania. Ogrodzenia z materiałów syntetycznych są jednak bezpieczniejsze i mają dłuższą żywotność. Będziecie zadowoleni, że się na nie zdecydowaliście. Przed zainstalowaniem ogrodzenia z drewna należy jednak sprawdzić lokalne przepisy! Dzięki temu Twoi sąsiedzi będą bezpieczni.

Ogrodzenia metalowe

Kute żelazo i winyl to popularne materiały do produkcji ogrodzeń. Choć mają wiele podobieństw, oba materiały mają swoje wady i zalety. Na przykład kute żelazo jest bardziej wytrzymałe niż winyl i jest mniej podatne na odbarwienia z upływem czasu. Wymagają one jednak okresowego malowania. Z czasem w kutym żelazie prawdopodobnie pojawią się plamki rdzy, ale minie dużo czasu, zanim wpłynie ona na strukturę ogrodzenia. Niektórzy uważają, że postarzony wygląd rdzy jest atrakcyjny.

W porównaniu z nimi ogrodzenia metalowe mają wiele zalet. Są bardziej trwałe i mogą przetrwać wiele dziesięcioleci, w zależności od rodzaju metalu i warunków pogodowych. Chociaż ogrodzenia metalowe są droższe od plastikowych, łatwiej je przenosić i naprawiać. Ogrodzenia plastikowe są również tańsze i można je łatwo przenosić. Jeśli szukasz najlepszej opcji dla swojego domu, rozważ zalety każdego z typów ogrodzeń. Zalety te przeważają nad wadami każdego typu ogrodzenia.

Winyl jest bardziej przystępny cenowo niż aluminium, ale wymaga więcej konserwacji niż drewno. Co więcej, drewno jest podatne na gnicie i działanie owadów. Niektóre rodzaje drewna są jednak bardziej odporne na tego typu uszkodzenia, np. sekwoja i cedr. Sosna i świerk poddane obróbce ciśnieniowej są bardziej odporne na uszkodzenia przez owady i gnicie. Ponadto ogrodzenia z winylu są bardziej wytrzymałe niż ogrodzenia metalowe, dzięki czemu mogą służyć dłużej. Niezależnie od materiału, ogrodzenia z winylu lub metalu dodadzą Twojemu domowi i posesji dramatyzmu.

Ogrodzenia aluminiowe są lekkie i plastyczne, nie są tak trwałe jak inne metale. Jeśli uderzysz w nie z odpowiednią siłą, ulegnie wgnieceniu i nie jest zalecane do ogrodzeń o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Ogrodzenia aluminiowe kosztują średnio około 3 780 USD, ale ceny różnią się w zależności od wysokości, wytrzymałości metalu i lokalizacji. Jeśli chodzi o cenę, ogrodzenia aluminiowe są droższe niż drewniane, ale są też bardziej wytrzymałe niż inne metale.