Estetyka ogrodzeń plastikowych różni się znacznie w zależności od zastosowanego materiału. Ogólnie rzecz biorąc, można wybierać spośród metalu falistego, stali nierdzewnej, żeliwa lub siatki. Każdy z tych rodzajów materiałów ma wyraźne zalety i wady. Aby wybrać najlepszą opcję, należy najpierw zdecydować się na koszt materiału i wpływ na środowisko. Wreszcie, należy wziąć pod uwagę osobistą estetykę projektu. Poniższy artykuł pomoże Ci podjąć świadomą decyzję o idealnym plastikowym materiale ogrodzeniowym dla Twojego domu.

Metal falisty

Jeśli chcesz mieć piękne ogrodzenie wokół swojego podwórka, rozważ instalację plastikowego ogrodzenia. Ogrodzenia te są łatwe w utrzymaniu, trwałe i wymagają niewielkiej konserwacji. Możesz łatwo wymienić sekcję blachy falistej na nową, kiedy tylko chcesz. A ponieważ metal falisty nadaje się do recyklingu, można łatwo usunąć i poddać recyklingowi stary. Słupki do plastikowych ogrodzeń powinny być sadzone co najmniej 18 cali głęboko w ziemi. A jeśli chcesz zainstalować ogrodzenie na swojej posesji, będziesz musiał uzyskać zgodę miasta na instalację.
Możesz znaleźć metalowe zestawy ramowe ogrodzenia panelowego w różnych wysokościach i szerokościach. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Na przykład, jeśli chcesz ogrodzenie, które rozprzestrzenia się sześć stóp wysokości, możesz wybrać panel o wysokości czterech stóp. W przypadku wyższego ogrodzenia można zainstalować panel o wysokości ośmiu stóp. Następnie ustaw każdy panel pionowo i zainstaluj jeden stalowy pręt między każdym panelem. Zamocuj listwy i panele za pomocą śrub lub nitów. Odstępy między łącznikami zależą od rozpiętości i grubości paneli.
Jednym minusem używania blachy jest to, że jest ona nietrwała. Jednak plastikowe ogrodzenia mogą być wykonane z solidnych metalowych ram. Jednak nadal mogą być niebezpieczne dla zwierząt domowych i dzieci. Ostre krawędzie plastikowych ogrodzeń mogą powodować obrażenia. Dlatego ważne jest, aby rozważyć swoje potrzeby przed wyborem metalowego panelu. Jeśli chcesz chronić swój dom przed intruzami, możesz rozważyć zainstalowanie ogrodzenia wykonanego z metalu falistego.

Stal nierdzewna

Jednym z najbardziej popularnych typów ogrodzeń dzisiaj jest ogrodzenie z tworzywa sztucznego nierdzewnej. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe Te ogrodzenia są stosunkowo łatwe w instalacji i mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym drewna, winylu, aluminium i stali. Pierwsze ogrodzenia wykonane ze stali nierdzewnej zostały wykonane przez chińskich imigrantów w Wielkiej Brytanii na początku XIX wieku. Jak jego zastosowanie w budownictwie i ogrodzenia wzrosła, sklepy ze stali nierdzewnej zaczął pojawiać się w Brooklynie i Queens. Wkrótce ludzie z różnych środowisk zaczęli kupować ogrodzenia z tworzyw sztucznych, jak również.
Jedną z największych zalet nierdzewnych ogrodzeń plastikowych jest ich trwałość. Materiał ten może wytrzymać wiele warunków pogodowych i wymaga tylko łagodnego mydła i wody do normalnego czyszczenia. Jeśli jednak zauważysz korozję, powinieneś oczyścić obszar za pomocą specjalnie sformułowanego środka czyszczącego ze stali nierdzewnej. Pamiętaj, że należy unikać stosowania ściernych środków czyszczących, ponieważ mogą one uszkodzić stal i spowodować trwałe przebarwienia. Regularne czyszczenie jest więc najlepszym sposobem na uniknięcie uszkodzeń i zapewnienie długowieczności ogrodzenia.
Estetyka nierdzewnych ogrodzeń plastikowych jest nie tylko piękna, ale i funkcjonalna. Są one niezwykle trwałe i można je łatwo wyczyścić za pomocą szmatki. Stal nierdzewna może być poplamiona lub odbarwiona przez ostre chemikalia, więc ważne jest, aby unikać czyszczenia ich chlorem lub kwasem solnym. Ogrodzenia nierdzewne działają również dobrze w wilgotnym klimacie. Jeśli mieszkasz w regionie z dużą ilością opadów, plastikowe ogrodzenia mogą łatwo gnić i rozkładać się. Nierdzewne ogrodzenia z tworzywa sztucznego, z drugiej strony, nie wymagają malowania lub barwienia.

Żeliwo

Tradycyjne ogrodzenia z kutego tworzywa sztucznego są trwałe i długowieczne, ale mają również tendencję do odpryskiwania, rdzewienia i gnicia. Zużycie może być minimalne lub poważne, dlatego wiele firm decyduje się na alternatywne rozwiązania, które pozwalają zachować wygląd i funkcjonalność. Northland Fence używa ocynkowanej stali ozdobnej zamiast kutego żelaza do tworzenia swoich niestandardowych ogrodzeń. Możesz czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach tych ogrodzeń.
Firma żelazna rozpoczęła działalność jako kowal w 1838 roku i wkrótce zaczęła produkować odlewane ogrodzenia i bramy. W tym okresie firma była znana jako Wood & Perot, a po 1865 roku złożyła wniosek o upadłość. Produkowali także kute ogrodzenia dla Kanału Panamskiego, Ambasady Brytyjskiej w Waszyngtonie, Muzeum Tafta oraz bramy wejściowe do Białego Domu, Centrum Prezydenckiego Rutherforda B. Hayesa i Izby Reprezentantów USA.
Ogrodzenia z lanego plastiku wykonywane są z wysokiej klasy żeliwa, które charakteryzuje się najwyższą odpornością na korozję. Materiał ten jest również niezwykle trwały i stanowi doskonały wybór zarówno w przypadku ogrodzeń przydomowych, jak i barier posesyjnych. A koszt jest rozsądny: ogrodzenia z lanego plastiku kosztują zazwyczaj około 500 dolarów za panel. Są one również mniej kosztowne niż ogrodzenia aluminiowe i kute plastikowe. Istnieje kilka korzyści z stali nad żelaza. Materiał jest łatwiejszy do formowania i jest tańszy niż żelazo.

Siatka

Zgrzewane ogrodzenie z tworzywa sztucznego jest wykonane ze stalowych splotów, które zostały zgrzane elektrycznie. Jest to typ siatki o wysokiej wytrzymałości i jest dostępny w dwóch różnych formatach: rolowanej i sztywnej. Siatka walcowana jest najczęstszym rodzajem ogrodzenia, ale można również znaleźć siatkę wykonaną z drutu spawanego, która jest równie mocna. Siatka walcowana jest bardziej popularna do stosowania jako ogrodzenie z tworzywa sztucznego, ponieważ jest to świetny wybór dla każdego miejsca na zewnątrz.
Istnieje wiele rodzajów ogrodzeń plastikowych z siatki. Każdy typ oferuje inny poziom bezpieczeństwa. Niektóre robią bardzo małe otwory, podczas gdy inne są grube i trwałe. Są one używane do utrzymywania kotów i psów na zewnątrz, a jednocześnie pozwalają na przejście ptaków i zwierząt. Zoo i inne obszary, które wymagają silnego ogrodzenia są świetnymi miejscami do zainstalowania siatkowych ogrodzeń plastikowych. plastikowe ogrodzenia mogą trwać przez kilka lat. Zakup ogrodzenia z tworzywa sztucznego, które jest zgrzewane, to doskonały pomysł na długoterminowe bezpieczeństwo.
Przy budowie ogrodzenia zgrzewanego, jako słupy nośne należy zastosować kwadratowe lub okrągłe słupy metalowe. Siatka musi być bezpiecznie przymocowana do słupów. Poziome panele są połączone za pomocą haków mocujących. W przypadku ogrodzenia z siatki należy przymocować panele po obu stronach, aby uniknąć szczelin. Aby plastikowe ogrodzenia były szczelniejsze, można nałożyć na siebie końce każdego panelu. Jeśli zachodzisz na dwa panele, możesz je zszyć.

Pikiety dekoracyjne

Dekoracyjne pikiety do plastikowego ogrodzenia są dostępne w wielu stylach, w tym naprzemiennych wysokościach pikiet i finial-capped górnych szyn. Podczas gdy białe ogrodzenia piketowe były tradycyjnym stylem przez wiele lat, nowsze projekty wykorzystują inne materiały. Wybierz styl, który uzupełnia projekt Twojego domu lub wybierz coś nieco innego. Dekoracyjne pikiety dodadzą uroku Twojemu podwórku bez konieczności ponoszenia kosztów i konserwacji białych ogrodzeń.
Klasycznym wzorem, który łączy w sobie prostotę i styl jest ogrodzenie Canterbury. Pikety na tym ogrodzeniu wystają poza górną szynę, a w górnej części każdej z nich umieszcza się plastikowe zatyczki. Ten typ ogrodzenia jest łatwy w utrzymaniu i wymaga mniej konserwacji niż plastikowe lub drewniane pikiety, ale ważne jest, aby pamiętać, że wygląd może nie trwać tak długo, jak ogrodzenie wykonane z droższych materiałów.
Aby przymocować ozdobne pikiety do plastikowego ogrodzenia, należy szukać paneli z jednolitymi spawanymi złączami. Wsporniki paneli na wewnętrznej stronie słupka są najmniej zauważalne i nie można ich później usunąć. Pikety dekoracyjne do ogrodzeń plastikowych są dostępne jako wstępnie zmontowane panele lub zestawy do samodzielnego montażu. W porównaniu ze stalą, aluminium jest znacznie lżejsze i wymaga mniejszej konserwacji niż stal, ale widoczne elementy złączne nie są tak atrakcyjne.
Aluminium
Ogrodzenia plastikowe są zbudowane z elementu aluminium, dzięki czemu są lekkie i trwałe. Korzyści płynące z ogrodzeń plastikowych są obfite. Mogą one chronić Twoją własność przed intruzami i włamywaczami, a także są przyjazne dla środowiska. Możesz znaleźć ogrodzenia plastikowe w różnych kolorach i stylach, aby dopełnić swój dom. Aby dowiedzieć się więcej o plastikowych ogrodzeniach, czytaj dalej. Czytaj również dalej, aby poznać ich zalety. Aby zrozumieć korzyści płynące z plastikowych ogrodzeń, poznaj wady i zalety tego produktu.
Podczas instalacji plastikowego ogrodzenia, trzeba będzie najpierw wykopać otwory na słupki ogrodzeniowe. Upewnij się, aby wykopać otwory, które są dwa stopy głębokości i sześć cali średnicy. Trzeba będzie przestrzeń posty siedemdziesiąt pięć cali od siebie. Można również zatrudnić wykonawcę do zainstalowania ogrodzenia, jeśli nie masz umiejętności, aby wykopać posty siebie. plastikowe ogrodzenia są droższe niż inne rodzaje ogrodzeń. Można oczekiwać, aby wydać 5,371 dolarów, aby zainstalować 150 stóp liniowych czterech stóp wysokości ogrodzenia.
Kolejną zaletą ogrodzeń plastikowych jest ich trwałość. W przeciwieństwie do drewna, aluminium nie gnije, nie utlenia się i nie rdzewieje w wilgotnych warunkach. Dzięki temu ogrodzenia plastikowe są trwałe i łatwe w pielęgnacji. Ponadto, ogrodzenia plastikowe są również odporne na graffiti i blaknięcie. W przeciwieństwie do innych materiałów, ogrodzenia plastikowe mogą przetrwać całe życie. Co więcej, nie wymagają one prawie żadnej konserwacji. Większość ogrodzeń plastikowych posiada dożywotnią gwarancję! Tak więc, jeśli szukasz ochrony swojej własności, powinieneś zainwestować w ogrodzenie z tworzywa sztucznego.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]