Istnieje kilka rodzajów ogrodzeń ogrodowych, od tradycyjnych rustykalnych po subtelne naturalne style. Możesz także wybrać ogrodzenie z chłodnym współczesnym metalowym wykończeniem. Po podjęciu decyzji o rodzaju ogrodzenia, które chciałbyś zainstalować, możesz wybrać odpowiednie rośliny i akcesoria do swojego obszaru na zewnątrz. Ogrodzenia są istotną częścią krajobrazu, ponieważ utrzymują swój teren prywatny i stylowy, a jednocześnie utrzymują z dala od niechcianych zwierząt i ludzi. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni płot dla Twojego domu.

Rośliny, które dobrze komponują się z płotami ogrodowymi

Najlepsze rośliny do ogrodzenia ogrodowego to te, które mogą zamaskować ogrodzenie, ale nie będą go przytłaczać. Z drugiej strony rośliny liściaste mogą dodać trochę koloru do Twojego podwórka i dodać trochę tekstury do ogrodzenia. Krzewy liściaste takie jak euonymus 'Manhattan’ mają gęste, czerwone liście i mogą być pięknym dodatkiem do każdego ogrodzenia. Kilka z nich wymieniamy poniżej.
Jeśli chodzi o rośliny niewymagające konserwacji, warto spróbować floksów. Te niewymagające rośliny osiągają wysokość od trzech do pięciu stóp i oferują jasne kolory. Są też odporne i powracają co roku. Wśród tych róż wypróbuj azalie. Rośliny te są dostępne w różnych kolorach i można je sadzić w grupach. Gdy już się zadomowią, można je przycinać, aby zachować ich kształt i rozmiar.
Winorośl pnąca może być dobrą opcją dla twojego ogrodzenia. Pnącza muszą być odpowiednio przeszkolone, aby rosły w pobliżu ogrodzenia, więc musisz uważać, aby przyciąć je do zdrowego rozmiaru. Korzenie powietrzne, z drugiej strony, nie potrzebują żadnego obiektu, aby rosnąć na. Przykładami korzeni powietrznych są bluszcz i hortensja (Hydrangea seemannii). Korzenie powietrzne mogą również wspinać się po ogrodzeniach.
Nisko położony krzew z kwiatami i liśćmi może pokryć ogrodzenie latem i stanowić naturalną osłonę prywatności. Rośliny te są również łatwe w utrzymaniu i powracają rok po roku. Mogą nawet dostarczać owoców! Jeśli planujesz posadzić krzewy wzdłuż ogrodzenia, wybierz te, które będą kwitły przez cały rok i mają piękne kwiaty. Możesz również zdecydować się na niektóre rośliny, które wspinają się po ogrodzeniach, takie jak winorośl.
Inną opcją dla ekranowania ogrodzenia jest woodbine. Ta roślina ma białe kwiaty i czerwone, pomarańczowe lub żółte jagody. Krzew ten dorasta do 6 stóp wysokości i jest dobrym wyborem na ogrodzenie ogrodowe. Jednak zimą traci swoje liście. Zapewnia również przyjemny zapach. Wybierając rośliny na ogrodzenie ogrodowe, pamiętaj, że musisz dokładnie zaplanować swój wybór.

Wybór właściwego typu

Ogrodzenie ogrodowe może ukryć nieestetyczne elementy, pomieścić narzędzia i sprzęt, a także trzymać niebezpieczne chemikalia poza zasięgiem dzieci. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe To, jaki rodzaj ogrodzenia jest dla Ciebie odpowiedni, zależy od potrzeb Twojego ogrodu i pożądanego wyglądu. Ważne jest również, aby rozważyć, ile miejsca będziesz potrzebować, aby chronić swoje rośliny przed małymi psami lub dziećmi. Aby uzyskać więcej informacji na temat ogrodzeń ogrodowych, skontaktuj się z National Fence Systems już dziś. Pomogą Ci wybrać odpowiednie ogrodzenie dla Twojego ogrodu.
Solidne ogrodzenie z tworzywa sztucznego może chronić Twój ogród, ponieważ składa się z listewek z drewna. Ten rodzaj ogrodzenia może zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo. Inne rodzaje ogrodzeń to ogrodzenia z desek lub piór. Ogrodzenia z desek i piór posiadają zachodzące na siebie listwy połączone ze sztachetami. Czysty, drewniany wygląd może sprawić, że ogród będzie wyglądał na większy. Można je również pomalować, aby dodać mu koloru.
Płot z tworzywa sztucznego może wtopić się w ogród i dodać rustykalny akcent. Części drewniane mogą być wykonane z plecionego drewna lub litych drewnianych desek. W celu uzupełnienia ogrodzenia i krzewów można dodać kamienne obrzeża. Plastikowe ogrodzenie z kamiennymi akcentami może wizualnie powiększyć małą przestrzeń. Jeśli twoja przestrzeń jest ograniczona, traktowane drewno jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz pomalować go na dowolny kolor, ale jasne kolory działają najlepiej.
Materiał, z którego wykonane jest ogrodzenie, to kolejny ważny czynnik. Wybierz ogrodzenie, które pasuje do tematu Twojego ogrodu. Jeśli masz ogród na przednim podwórku, możesz chcieć zainstalować ogrodzenie dla prywatności. Możesz również wybierać pomiędzy ogrodzeniami z czarnych szyn a panelami drewnianymi o zamkniętej konstrukcji. Te ostatnie oferują jednak mniej prywatności, ale pozwalają ukryć nieestetyczne elementy. Na koniec rozważ, czy ogrodzenie uniemożliwi widok na Twój ogród z drogi.
Kiedy już zdecydujesz się na styl swojego ogrodu, możesz rozpocząć zakupy materiałów na ogrodzenie. Istnieje kilka materiałów i typów dostępnych na rynku, które mogą pozostawić cię czuć się trochę przytłoczony. Niektóre z nich pasują do ogólnego projektu Twojego podwórka, podczas gdy inne oferują dodatkowe bezpieczeństwo przed niektórymi zwierzętami. Być może zechcesz wybrać kombinację materiałów, takich jak ogrodzenia metalowe i plastikowe, aby stworzyć idealne otoczenie dla swojego ogrodu.

Wybór koloru

Wybór koloru ogrodzenia ogrodowego jest tak prosty, jak wybór uzupełniających się kolorów farb zewnętrznych. Jasne, zderzające się kolory mogą rozpraszać uwagę i odciągać od innych elementów ogrodu. Zachowaj swoje wybory lekkie i stonowane tak, że twój płot nie bierze od ogólnego wyglądu ogrodu. Należy również upewnić się, że wybrana farba jest odpowiednia dla elementów zewnętrznych. Jeśli nie jesteś pewien, jaki kolor wybrać, rozważ wynajęcie projektanta zewnętrznego. On lub ona będzie w stanie doradzić Ci najlepszy sposób malowania ogrodzenia ogrodowego.
Jeśli masz małe podwórko, chłodny szary kolor sprawi, że wyda się ono większe. Można go również zastosować na powierzchniach poziomych. Odcień szarości jest odporny na wodę i blaknięcie. Kolor ten nada Twojemu ogrodowi elegancki, wyrafinowany wygląd. Jest to również doskonały wybór dla osób, które nie chcą wydawać fortuny na zagospodarowanie ogrodu. Ponadto, łatwo jest nałożyć jedną warstwę farby i ogrodzenie jest gotowe do użycia w krótkim czasie.
Weź pod uwagę kolor swojego domu i ogrodu. Kolor Twojego ogrodzenia określi ogólny wygląd Twojego ogrodu. Możesz wybrać kolor, który uzupełnia dom, ale pamiętaj, że twoje ogrodzenie i otaczający je teren powinny być w tym samym tonie. Jaśniejsze schematy kolorów mogą być stosowane na mniejszych obszarach, podczas gdy ciemniejsze odcienie mogą dodać żywy akcent do ponurego ogrodu. W magazynach ogrodniczych można znaleźć wiele różnych pomysłów, które mogą pomóc w wyborze idealnego koloru.
Kolor ogrodzenia ogrodowego powinien pasować do koloru roślin i otaczającego go krajobrazu. Powinien wtapiać się w otoczenie i uwydatniać rabaty kwiatowe. Co więcej, powinien być zgodny z ogólnym tematem Twojego domu. Jeśli masz tradycyjny dom, powinieneś wybrać białe ogrodzenie, podczas gdy rustykalne plastikowe ogrodzenie powinno być pomalowane w dębowej bejcy. Jeśli jednak masz nowoczesny dom, najlepiej wyglądałby czarny kolor.

Wybór stylu

Istnieje kilka powodów, które należy rozważyć przed zainstalowaniem ogrodzenia ogrodowego. Niezależnie od tego, czy chodzi o prywatność, bezpieczeństwo, czy estetykę, odpowiedni rodzaj ogrodzenia może nadać Twojej nieruchomości stylowy i wygodny wygląd. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego stylu ogrodzenia ogrodowego:
Po pierwsze, należy zdecydować, jaki rodzaj prywatności i bezpieczeństwa potrzebujesz dla swojego ogrodu. Ta decyzja będzie miała wpływ na wysokość i wzór ogrodzenia. Niektórzy ludzie wolą mieć pełny ekran wizualny, podczas gdy inni mogą chcieć po prostu ozdobnego akcentu. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na ogrodzenie plastikowe z długim łańcuchem. Kiedy rozważasz styl swojego ogrodzenia, pamiętaj, aby rozważyć, jak będzie wyglądać z bramami, które wybierzesz. Doskonale zainstalowana brama może dodać jeszcze więcej siły do ogrodzenia.
Jeśli chcesz zatrzymać światło i powietrze w swoim ogrodzie, ogrodzenie trelinkowe jest doskonałą opcją. Ekranuje ogród, jednocześnie pozwalając na filtrowanie światła i jest doskonałym wyborem dla pnączy magnolii. Możesz również zdecydować się na bardziej przystępną alternatywę dla stylu trellis. Alternatywnie, jeśli chcesz współczesny wygląd, możesz zdecydować się na ogrodzenie z poziomych listew.
Wysokość ogrodzenia ogrodowego jest kluczowym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego ogrodzenia. Podczas gdy możesz zdecydować się na ogrodzenia z zaledwie kilkoma rzędami, wyższe ogrodzenie jest często konieczne, aby utrzymać dzikie zwierzęta na zewnątrz. Na przykład jelenie i króliki są skłonne do jedzenia twoich warzyw, więc konieczne jest wykonanie ogrodzenia o wysokości co najmniej 8 stóp. Dla bezpieczeństwa Twojego ogrodu, powinieneś również rozważyć jego wysokość, aby utrzymać z dala zwierzęta domowe. Ogrodzenie Picket jest klasycznym wyborem i jest dostępne w różnych materiałach, w tym drewnie, PCV i winylu.
Ogrodzenia drewniane to kolejny popularny wybór. Są one zwykle dostępne w naturalnym kolorze drewna, ale mogą być malowane na różne kolory. Możesz również zastosować zabiegi ochronne, aby zapobiec pogorszeniu się drewna. Alternatywnie możesz wybrać ogrodzenie, które pasuje do reszty Twojej nieruchomości. Wreszcie, upewnij się, że rozważasz, ile pieniędzy chcesz wydać na ogrodzenie ogrodowe. W zależności od wybranego stylu, ogrodzenie może wynosić od kilkuset dolarów do ponad 10 000 dolarów. Pomimo tego, że są tanie, ogrodzenia mogą nadal dodawać wiele atrakcyjności do domu.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]