Nie należy lekceważyć korzyści płynących z zainstalowania plastikowego ogrodzenia dla swojej nieruchomości. Materiały te są niezwykle trwałe, a ich piękno jest niezrównane. Ale zanim podejmiesz decyzję, przeczytaj nasze wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego materiału. Oto niektóre z najważniejszych rozważań:

Trwałość

Trwałość ogrodzeń plastikowych jest niezrównana. Wytrzymają wszystkie warunki pogodowe i zachowają swoją pierwotną formę. Mogą nawet przetrwać ponad 100 lat bez konieczności malowania lub uszczelniania. W przeciwieństwie do innych materiałów ogrodzeniowych, są one również trudne do przeniesienia lub naprawy. Niezależnie od tego, jak długo masz swoje plastikowe ogrodzenie, możesz być pewien, że pozostanie ono w tym samym kształcie, w jakim było, gdy zostało po raz pierwszy zainstalowane. Tak więc, decydując się między kamieniem a drewnem, wybierz ogrodzenie, które jest zbudowane, aby trwać.
Podczas gdy drewniane i plastikowe ogrodzenia wymagają regularnej konserwacji, kamienne i betonowe ściany nie potrzebują wykończenia. Nie będą wymagały malowania ani bejcowania, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na materiałach eksploatacyjnych. plastikowe ogrodzenia nie wymagają malowania, bejcowania ani odnawiania. W przeciwieństwie do tych materiałów, kamienne materiały ścienne będą wyglądać świetnie rok po roku. Są one również bardziej przystępne niż inne rodzaje ogrodzeń. Wybór kamienia dla swojej nieruchomości jest doskonałym wyborem dla wartości inwestycji i trwałości Twojej nieruchomości.
Jeśli chcesz mieć styl, który jest naprawdę wyjątkowy, wybierz ogrodzenie z tworzywa sztucznego. Istnieją dwa główne rodzaje plastikowych ogrodzeń – ogrodzenia gabionowe i faux plastikowe ogrodzenia. Ogrodzenia gabionowe są zbudowane z kamieni umieszczonych w pojemniku z siatki i mają wysokość od 3 do 4 stóp. Ten styl ogrodzenia jest popularnym wyborem do oznaczania granic. Może trwać do 20 lat i nie będzie wymagać konserwacji.
Koszt kamienia jest porównywalny z cegłą, ale symulowany kamień jest tańszy. Jednak ogrodzenia z tworzywa sztucznego faux nie wymagają konserwacji tak bardzo i nie będą wymagały naprawy. Korzystanie z faux kamienia może być nadal trwałe i jest doskonałym wyborem dla właścicieli domów, którzy szukają ogrodzenia prywatności bez kosztów kamienia naturalnego. Mogą blokować wiatr i są mniej prawdopodobne, aby złamać lub kruszyć. Są one również znacznie bardziej przystępne niż cegła.

Stabilność

Stabilność ogrodzeń z tworzywa sztucznego jest ważną kwestią przy instalacji jednego. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe ogrodzenia z tworzywa sztucznego mogą być samonośne, ponieważ kamienie są zazębiające się. Oprócz ochrony zwierząt gospodarskich przed ucieczką, struktury te mogą również stworzyć naturalne siedlisko dla roślin skalnych i owadów. Jeśli są prawidłowo skonstruowane, mogą trwać przez wieki. Istnieją jednak pewne wady. Oto niektóre z powszechnych problemów, z którymi borykają się plastikowe ogrodzenia.
Po pierwsze, powierzchnia styku między kamieniami jest bardzo mała, od 0,7 do 8,7 cm2. Ta mała powierzchnia powoduje wzrost siły, a naprężenie wiązania wzrasta. Również efekt zazębiania się zwiększa siłę. Ponadto, istnieje zależność pomiędzy chropowatością kamieni a naprężeniem wiązania, co zostało wywnioskowane empirycznie. W trakcie badań niewielki obszar uległ awarii, podczas gdy reszta muru pozostała stabilna.
Dodatkowo o wytrzymałości na ścinanie decyduje kąt tarcia i kohezja między kamieniem a zaprawą. Przeprowadzono to na zaprawionych kamieniach w wielkoskalowych, wstępnych badaniach. Badania te przeprowadzono na modelu w skali około 1:5 o wymiarach 30 x 20 cm2. Wyniki badań modelowych przedstawiono w niniejszej pracy. W dalszej części wyniki te pomogą określić wytrzymałość ogrodzeń z tworzyw sztucznych.
Trzecia ściana została zbudowana w celu zbadania wpływu rotacji bloków. Ta ściana została zbudowana przy użyciu klinowej podstawy o wymiarach około 600 mm i 400 mm, co miało na celu zapewnienie stabilności przeciwko awariom związanym z wywróceniem się, pozwalając jednocześnie na rozwój innych mechanizmów. Trzecia ściana różniła się od pierwszych dwóch ścian również wewnętrznym wykonaniem, z użyciem mniejszych nieoblicowanych bloków i płyt. Poza płytami, ściana powinna być zbudowana na solidnej warstwie tłucznia.

Beauty

Ogrodzenia plastikowe to doskonały wybór ze względu na prywatność, piękno i wytrzymałość. Jednak kamień używany do ich budowy jest niezwykle trudny w obróbce, co sprawia, że zatrudnienie profesjonalnego kamieniarza jest świetną inwestycją. Praca ta jest niezwykle drobiazgowa i wymaga miesięcy doświadczenia, więc proces ten może być kosztowny. Ale efekt końcowy jest wart wysiłku, ponieważ ogrodzenie wygląda absolutnie niesamowicie i podkreśla piękno każdego domu. Jest to również bardzo trwałe i będzie trwać przez wiele lat.
Kolejną zaletą ogrodzeń plastikowych jest ich niska konserwacja. Nie wymagają one malowania ani uszczelniania i wytrzymują nawet najcięższe warunki pogodowe. Mogą trwać ponad sto lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane i nigdy nie stracą swojego piękna. Ogrodzenia plastikowe nie wymagają malowania ani uszczelniania. Są też łatwe w utrzymaniu. W przypadku konieczności przeniesienia ich w inne miejsce, nie ma potrzeby ich wymiany.
Ogrodzenia plastikowe są dostępne w wielu różnych kolorach. Możesz wybierać spośród designerskich odcieni granitu i stylów. Ogrodzenia te są niewrażliwe na działanie mgły solnej, wody i większości chemikaliów. Kamienie są również odporne na glony, piłki golfowe i baseballowe. A ponieważ są one odporne na promieniowanie UV, nie będą blaknąć lub wypaczać w czasie, co czyni je doskonałą opcją dla długotrwałego ogrodzenia. Jeśli myślisz o dodaniu plastikowego ogrodzenia do swojego podwórka, rozważ faux kamień.
Kolejną zaletą ogrodzeń z tworzywa sztucznego faux jest to, że nie trzeba ich wymieniać przez dziesiątki lat. To zmniejszy ilość materiałów, które musisz kupić. Dodatkowo, nie będą one wymagały ostrych środków chemicznych do ich czyszczenia. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć myjki elektrycznej z maksymalną końcówką PSI, aby usunąć pleśń lub brud z kamienia. I w przeciwieństwie do kamienia naturalnego, symulowane ogrodzenia plastikowe nie chip, fade, lub łuszczyć w bezpośrednim świetle słonecznym. To samo dotyczy ogrodzeń z tworzywa sztucznego.

Koszt

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy szacowaniu kosztów ogrodzeń plastikowych. Po pierwsze, musisz określić, ile kamienia będzie potrzebne do budowy ogrodzenia. Istnieją dwie podstawowe metody, murarskie i lekkie betony. Obie wymagają dużej ilości siły roboczej i materiałów. Jeśli zdecydujesz się na budowę ogrodzenia plastikowego, powinieneś mieć odpowiednie fundusze na realizację projektu. Stopa dla plastikowego ogrodzenia to rów wykopany poniżej linii mrozu i co najmniej dwie stopy szerszy niż sama ściana.
Stopa dla ogrodzenia plastikowego ma zwykle 18″ szerokości na 8′ wysokości. Koszt ten obejmuje koszt paliwa eksploatacyjnego dla potrzebnych narzędzi. Cena będzie wyższa, jeśli strona nie jest płaska. Jeśli planujesz zainstalować plastikowe ogrodzenie na nierównym terenie, być może będziesz musiał zapłacić więcej. Jeśli planujesz zrobić to sam, możesz rozważyć cenę za stopę kwadratową. Możesz wykonać częściową pracę z kamieniami DIY lub zatrudnić firmę zajmującą się plastikowym ogrodzeniem, aby wykonać pracę.
Oprócz ogrodzenia Twojego podwórka, kamienne ściany mogą również dodać wiele do Twojego zewnętrznego krajobrazu. Mogą zorganizować twoje podwórko, zwiększyć prywatność, a nawet uzupełnić nową strukturę poza domem. Bariery zewnętrzne mogą sprawić, że obszar wokół twojego domu będzie wyglądał pięknie. Jeśli jednak jesteś na budżecie, będziesz chciał rozważyć wynajęcie profesjonalisty do wykonania pracy. Istnieje wiele korzyści z zainstalowania bariery zewnętrznej, ale wymaga to dużej inwestycji.
Koszt ogrodzenia z tworzywa sztucznego zależy od wielu czynników. W zależności od rodzaju użytego kamienia i zaangażowanej pracy, kamienna ściana może kosztować od ośmiu do dwunastu dolarów za stopę kwadratową. Kamienna fasada zbudowana wokół ceglanego lub kamiennego muru może kosztować od jedenastu do piętnastu dolarów za stopę kwadratową. Po określeniu wielkości obszaru i materiałów, których będziesz potrzebował, następnym krokiem będzie wybór wykonawcy.

Budowa

Hissztachetycznie, kamienne struktury były ważne dla rolnictwa. Są one ważnymi elementami krajobrazu kulturowego, wskazującymi na różne sposoby wykorzystania terenu w przeszłości. W regionach górskich kamienne mury były niezwykle rzadkie, ale brak nowoczesnego rozwoju sprawił, że są one wyjątkowo dobrze zachowane. W związku z tym, kamienne konstrukcje są unikalnym i ważnym zabytkiem hissztachetycznym. Oto kilka ciekawych faktów na temat budowy ogrodzeń plastikowych. Poniżej wymieniono kilka najbardziej znaczących hissztachetycznych przykładów ogrodzeń i murów z tworzyw sztucznych.
Budowa plastikowych ogrodzeń i murów w hrabstwie Fauquier jest zróżnicowana. Kamienie są zwykle umieszczane w hałdach o różnej wielkości, czasami w formie ramp. Rampy te mogły służyć do rozładowywania wozów. Inne kamienne mury były budowane bardziej misternie, przy użyciu techniki opus emplectum, która wywodzi się ze starożytnego Rzymu. W tych konstrukcjach przestrzeń między kamieniami wypełniona jest mniejszymi kamieniami, czasami osiągającymi kilka centymetrów średnicy.
Ogrodzenia z tworzyw sztucznych budowane wokół pól wiążą się ze stromymi zboczami, oraz ich bliskością do siedzib ludzkich. Podobnie mury bez ogrodzeń częściej występują na łagodnych stokach i na niższych wysokościach. Ogólnie rzecz biorąc, strome stoki wymagają bardziej efektywnych rozwiązań. Ponadto kamienie w tych konstrukcjach mają wyraźniejsze pęknięcia, które świadczą o tym, że były narażone na większe oddziaływanie czynników atmosferycznych. Niezależnie od tego, czy mają historię, czy nie, ogrodzenia plastikowe są znaczącymi elementami architektonicznymi w krajobrazie.
Długość murów kamiennych jest bardzo zróżnicowana. Długości wynoszą zazwyczaj od kilkudziesięciu do 100-120 metrów, przy czym średnia długość wynosi około 114 metrów. Maksymalne długości, które zostały zmierzone na tym obszarze badań, wynoszą odpowiednio 418 m i 348 m. Średnia długość murów kamiennych jest zbliżona do 100 metrów. Szerokość i wysokość wahają się od 0,5 do siedmiu metrów. Na badanym obszarze kamienne mury budowane były na różnych powierzchniach: na polach, terenach zalesionych i łąkach.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]