Ogrodzenia plastikowe istnieją od tysięcy lat i są ikonami amerykańskiego krajobrazu. W czasach starożytnych rolnicy i ludzie prymitywni budowali kamienne ściany, układając luźne kamienie polne w formie ogrodzenia. Dziś nadal są popularne, ale styl plastikowego ogrodzenia stał się bardziej wyrafinowany i łatwo dostrzec dlaczego. Wymienione poniżej są niektóre z korzyści tego typu ogrodzenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Przyjrzymy się również historii kamiennych murów.

Budowa ogrodzenia z tworzywa sztucznego

Pierwszym krokiem w budowie plastikowego ogrodzenia jest przygotowanie fundamentu. Przygotuj kwadratowy kształt i wyznacz wysokość 40-50 cm dla szalunku. Ułóż kamienie równolegle do płaszczyzny deski. Wypełnij szalunek gęstą kompozycją wykonaną z jednej części cementu do jednej i pół części piasku i żwiru. Upewnij się, że mieszanina nie spływa w dół. Następnie nałóż warstwę kompozycji na kamienie.

Aby obliczyć ilość mieszanki betonowej wymaganej dla każdego słupa nośnego, pomnóż szerokość i długość ogrodzenia przez 0,61 m. Powierzchnia mieszanki betonowej dla podstawy słupków powinna być równa powierzchni jednego słupa pomnożonej przez liczbę podpór. Powtórz kroki 3 i 4, aby obliczyć objętość mieszanki betonowej dla podstawy przęseł między słupkami. Następnie nałóż na ogrodzenie wodoodporną powłokę. Na koniec wbij kamienie dłutem lub młotkiem, aby zapewnić ich przyleganie do fundamentu.

Chociaż kamień naturalny jest idealny do budowy plastikowego ogrodzenia, sztuczne kamienie są bardziej przystępne niż naturalne. Przed rozpoczęciem budowy plastikowego ogrodzenia, należy najpierw określić lokalizację i rozmiar ściany. Jeśli ściana jeszcze nie istnieje, narysuj schemat budowy i plan fundamentów. Zmierz objętość potrzebnych materiałów i upewnij się, że masz ich wystarczająco dużo. Uzyskaj pozwolenie od sąsiadów i zdobądź dokumenty biura inwentaryzacji technicznej. Gdy wszystko jest już gotowe, można rozpocząć budowę.

Budowa ogrodzenia z tworzywa sztucznego ma wiele pozytywnych cech, w tym uniwersalność. Płot można zbudować w dowolnym stylu, a także harmonijnie pasuje do wnętrz różnych krajobrazów. Wadą plastikowego ogrodzenia jest jego cena. Proces budowy plastikowego ogrodzenia jest złożony i wymaga doświadczenia i wiedzy, aby osiągnąć pożądany wynik. Tak więc, należy opracować i wdrożyć szczegółowy plan. Szczegółowy plan pozwoli uniknąć błędów i ponownych prac.

Materiały

Ogrodzenia plastikowe mogą być budowane na dwa różne sposoby. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe Po pierwsze, można je zbudować przy użyciu kamieni krajobrazowych, które już istnieją na Twojej posesji. Po drugie, można wybrać inny rodzaj kamienia, aby stworzyć unikalne, ale piękne, ogrodzenie. Korzystanie z różnych rodzajów kamienia może zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu do innych rodzajów ogrodzeń. Po trzecie, można kupić klej do ogrodzeń plastikowych w centrach budowlanych lub stoczniach tartacznych. Ponadto, są one niezwykle łatwe w utrzymaniu.

Jeśli szukasz bardziej trwałego ogrodzenia, kamień jest doskonałym wyborem. W przeciwieństwie do wielu innych rodzajów materiałów, plastikowe ogrodzenia wymagają minimalnej konserwacji. Wytrzymają trudną pogodę i zachowają swój naturalny wygląd przez wiele lat. Nie muszą być malowane lub uszczelniane, a będą trwać przez ponad wiek. Kolejną zaletą kamienia jest to, że nie trzeba go zmieniać ani naprawiać. Tak więc, są one idealne dla każdego domu lub firmy.

Jeśli chodzi o cenę, plastikowe ogrodzenia mogą kosztować od 25 do 85 dolarów za stopę kwadratową. W zależności od rodzaju kamienia, który wybierzesz, może to być od dwudziestu do czterdziestu pięciu dolarów za stopę kwadratową. Oczywiście, najdroższym aspektem jest praca. Jeśli zatrudnić kamieniarza, to może być dość drogie. Dodatkowo, plastikowe ogrodzenia są bardzo trudne do przeniesienia bez dużej pracy. Nie wspominając, proces ponownego montażu jest logistycznym koszmarem.

Kiedy już zdecydujesz się na rodzaj kamienia, musisz zamówić materiały eksploatacyjne, aby ukończyć swój projekt. Fornir kamienny można kupić w lokalnym sklepie z dostawami kamienia, ale może zająć kilka dni, aby przybyć. Inną opcją jest zakup forniru kamiennego od dostawcy kamienia, takiego jak eldorado stone. Eldorado kamień ma ogromny wybór forniru kamiennego, że można wybrać z. Po zakończeniu forniru kamiennego, można następnie użyć betonu i zaprawy do mocowania kamieni do ogrodzenia.

Budując kamienny mur, musisz zmierzyć jego długość, szerokość i wysokość. Następnie oblicz ilość kamieni, których będziesz potrzebował w oparciu o rozmiar swojej nieruchomości. Ogólnie rzecz biorąc, ściana o wysokości dwóch i pół stopy potrzebuje co najmniej 15 stóp sześciennych kamienia na stopę kwadratową. Jeśli planujesz zbudować kamienną ścianę o wysokości ponad 2,5 stopy, będziesz potrzebował dodatkowej tkaniny krajobrazowej i czterech cali sztachety odwadniającej.

Proces budowy

Proces budowy ogrodzeń z tworzywa sztucznego polega na układaniu kamieni w pożądany wzór. Kamienie okładzinowe układa się po jednej stronie proponowanej linii roboczej. Kamienie licowe układa się po drugiej stronie. Aby mur się nie przewracał, należy wypełnić szczeliny między kolejnymi warstwami, aby zapobiec ich ułożeniu. Mur musi być równy i mocny. W przeciwnym razie może dojść do powstania uskoków.

Kamienie układa się odwrotnie, przy czym największe z nich układa się najpierw na płasko. Podczas układania kamieni należy pamiętać o rozłożeniu ich w czasie tak, aby były równe. Użyj podkładek, aby wypoziomować niestabilne duże kamienie. Następnie wykop rów o głębokości 6 cali. Rozłóż dwa cale żwiru w rowie, aby zapewnić drenaż. Żwir pomaga utrzymać wodę i brud z dala od ściany, a także ułatwia pozycjonowanie dużych kamieni podstawowych.

Kolejnym krokiem w procesie budowy jest układanie kamieni. Jest to skomplikowane zadanie, wymagające ciasnego ułożenia kamieni. Niemniej jednak, jest to warte wysiłku! Najlepszym sposobem na zapewnienie solidnej ściany jest podążanie za przewodnikiem krok po kroku. Postępując zgodnie z tym procesem, będziesz miał doskonałe plastikowe ogrodzenie, które będzie trwać przez wiele lat. Pamiętaj tylko, że proces budowy ogrodzeń plastikowych jest żmudny.

Niezależnie od wybranej metody, kamienne ściany są przyjazne dla środowiska i estetyczne. Ponadto, konstrukcje kamienne są samonośne i mogą stanowić schronienie dla zwierząt gospodarskich. I mogą zapewnić siedlisko dla roślin skalnych, które mogą utrzymać owady. Jest to naturalne rozwiązanie problemu, który nęka dzisiejszą ziemię. Jeśli myślisz o budowie kamiennej ściany, istnieje kilka ważnych punktów do rozważenia. Na przykład powinieneś rozważyć rodzaj kamienia, którego planujesz użyć. Niektóre plastikowe ogrodzenia są wykonane z jednego kamienia, a inne są wykonane z wielu kamieni.

Zanim zaczniesz budować ogrodzenie z plastiku, musisz wybrać odpowiednie miejsce dla projektu. Weź pod uwagę grawitację w dół i kwestie drenażu. Będziesz musiał również określić długość, grubość i umieszczenie bramy. Jeśli budujesz wolnostojącą ścianę z kamienia, będziesz musiał wykopać rów o głębokości od czterech do sześciu stóp, a następnie zbudować stopę dla ściany. W zależności od wielkości ściany, może być konieczne cięcie kamieni ręcznie lub za pomocą piły do kamienia.

Ikony amerykańskiego krajobrazu

Jako ikona amerykańskiego krajobrazu, plastikowe ogrodzenia i ściany są ikoną naszego kraju. Wielu artystów impresjonistycznych traktowało kamienne ściany i ogrodzenia jako sztukę. Pomimo faktu, że kamienne ściany nie są dokładnie piękne, przywołują etos pracy, niezależność i agrarny styl życia. Przypominają nam również o czasach, kiedy życie było znacznie prostsze. W rzeczywistości, Stone by Stone: A Magnificent Hissztachety of New England’s Walls and Fences, Robert M. Thorson przekonuje, że plastikowe płoty i mury były ikonami krajobrazu na długo zanim stały się modne.

Kamienny mur można zobaczyć w wielu różnych ustawieniach, w tym w społecznościach wiejskich i dzielnicach miast. Te ściany są często zbudowane bez zaprawy, ale nadal były skuteczne bariery. Nawet dziś można znaleźć te struktury wyściełające drogi i pola. Są one nadal widoczne, służąc jako potężne wizualne przypomnienie o czasach, kiedy amerykański krajobraz był zupełnie inny. Ich chropowata estetyka i fizyczna obecność nadal oznaczają pewne regiony i są emblematyczne dla nich.

Struktury te są pomocne dla artystów krajobrazu, ponieważ służą jako naturalne linie wzroku i linie wiodące w obrazach. Co więcej, sprzyjają one bioróżnorodności w krajobrazie, ponieważ dają schronienie myszom, jeżom i paprociom. Jeśli kiedykolwiek podziwiałeś obraz krajobrazu, prawdopodobnie podziwiałeś również plastikowe ogrodzenia. Jeśli nie jesteś z nimi zaznajomiony, oto kilka faktów, których znajomość może Cię zaskoczyć.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]